Laura Riautaitė
Laura Riautaitė
Kineziterapeutė

Dabartiniame gyvenime daugelis iš mūsų judame labai mažai. Įvairios technologijos palengvina mūsų gyvenimą ir sumažina judėjimo reikiamybę. Tikriausiai dažnai pagalvojame sėdėdami priešais televizorių ar kompiuterį : „Na, rytojai  jau tikrai užsirašysiu į sporto klubą ir pradėsiu sportuoti“. Tačiau ateina diena viena, kita, kol pradedame jausti įvairius skausmus tam tikrose kūno vietos. Sportas – reikalingas kiekvienam iš mūsų kaip maistas ar vanduo. Sportuodami suteikiame sau  ne tik fizinę naudą, tačiau pailsi ir mūsų psichoemocinė būklė. Kaip žinome, sportuojant išsiskiria „laimės“ hormonai -endorfinai, kurie pagerina  nuotaiką. Pradedant sportuoti labai svarbu suprasti, kad kiekvienas iš mūsų esame unikalūs ir fizinis krūvis kiekvienam turėtų būti pritaikytas individualiai. Todėl linkiu pradėti sportuoti jau nuo šiandien, o kiekvienam pradedančiajam nepatingėti pasikonsultuoti su treneriu, kineziterapeutu ar kitu specialistu, kuris padės sportuoti teisingai.

TRUMPA INFORMACIJA:

Išsilavinimas: 2006 – 2009 m.Vilniaus kolegija, kineziterapeutė; 2009 – 2010 m. Vilniaus Universitetas, Medicinos fakultetas, Kineziterapijos bakalauro programos papildomų studijų kursas; 2012 – 2013 m. Vilniaus Universitetas, Sveikatos ir sporto centras, Taikomosios fizinės veiklos (TFV) programos papildomų studijų kursas; 2013 – 2015 m. Vilniaus Universitetas, Medicinos fakultetas, Taikomosios fizinės veiklos (TFV) magistras.

Tobulinimosi kursai:
2008 m. – „Fizioterapijos ir kineziterapijos aktualijos skausmo malšinime“; Fizioterapijos ir kineziterapijos aktualijos skausmo malšinime“ pažymėjimas, Kauno kolegijos Sveikatos priežiūros fakultetas.
2008 m. – „Elastinio pasipriešinimo sistema ir funkcinių pratimų koncepcija kineziterapijoje“. 8 val. trukmės KMU Kineziologijos ir sporto medicinos katedros pažymėjimas.
2008 m. – „Fizioterapijos ir kineziterapijos aktualijos skausmo malšinime“. 6 val. trukmės pažymėjimas.
2009 m. – Sling Exercise Therapy – SET“ . Laisvo kybojimo pratimu koncepcijos (Sling Exercise Therapy – SET) kineziologiniai pagrindai ir praktiniai panaudojimo reabilitacijoje aspektai“; VIKO Sveikatos priežiūros fakultetas.
2011 m. – „Rehabilitation of lower limb injuries“. 14 val. trukmės sertifikatas Welbeing CPD Professional Health Training.
2011 m. – „Minkštųjų audinių mobilizacinės technikos ir jų taikymo galimybės.“ 8 val. trukmės pažymėjimas.
2011 m. – Juosmeninės stuburo dalies ištyrimas ir gydymas“. 8 val. trukmės pažymėjimas.
2012 m. – „Sąnarių mobilizacija.“ 16 val. trukmės pažymėjimas.
2012 m. – „Naujienos reabilitacijoje: šiuolaikinė elektroterapija“. 10 val. trukmės pažymėjimas.
2013 m. – „ Kineziterapeutų klinikinės praktikos aspektai“. 8 val. trukmės pažymėjimas.
2013 m . – „ Kineziterapija ir čiurnos sąnario bei pėdos patologijos“. 6 val. trukmės pažymėjimas.
2013 m. – „Demencija sergančių pacientų priežiūra“ . 6 val. trukmės pažymėjimas.
2013 m. – „Taikomosios fizinės veiklos laboratorija 2013m“. 8 val. trukmės pažymėjimas.
2014 m. – „Profesinių kompetencijų realizavimo Europos sąjungos darbo rinkoje realijos ir perspektyvos“. Tarptautinė mokslinė konferencija. Utena.
2014 m. – „Gymstick muscle instructor‘s certificate“.
2015 m. – „Pilates pratimai esant kaklo ir nugaros skausmui“ 6 val. trukmės pažymėjimas.
2015 m. – „Eurowellnessday“ sertifikatas.
2015 m. – „Anatomija, judesių fiziologija. Vandens aerobika nėščiosioms. Grupiniai užsiėmimai“. 8 val. trukmės sertifikatas.

Profesinė patirtis:  5 metai, reabilitacijos įstaigos. Darbas su neįgaliaisiais, vaikais, suaugusiais, nėščiosiomis, kūdikiais vandenyje ir sausumoje.

Šiuo metu: Vyr. trenerė kineziterapeutė.

Hobis: gyvūnai, gera muzika, socialinis gyvenimas.

Kalbos: lietuvių, anglų, rusų.

Mėgstamiausias posakis: „Tikėki savimi ir niekada nepasiduok!“